Od czego zależy sposób nakładania tynku kamyczkowego?

Tynk silikatowo-silikonowy o fakturze kamyczkowej z jednej strony charakteryzuje się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, z drugiej natomiast wyróżnia się niską nasiąkliwością. Tynk kamyczkowy nie poddaje się nawet najbardziej ekstremalnym warunkom atmosferycznym, zachowując swoje wyjątkowe właściwości. Jest produkowany w oparciu o wyselekcjonowane, naturalne kruszywa kwarcowe, na bazie dyspersji akrylowej.

Kamyczkowy tynk wyróżnia się wszechstronnymi możliwościami zastosowania, ponieważ może być wykorzystywany do wykonywania elewacji zewnętrznych, cokołów i szpalet okiennych. Doskonale sprawdzi się poza tym na ścianach wewnętrznych, klatkach schodowych, garażach, korytarzach oraz na innych powierzchniach, które są w dużym stopniu obciążone użytkowo.

Tynk kamczykowy powinien być nakładany na oczyszczone powierzchnie po uzupełnieniu wszelkich ubytków za pomocą zaprawy cementowej. W trakcie nakładania tynku kamyczkowego na powierzchniach zewnętrznych należy chronić je zarówno przed słońcem, jak i przed nadmiernym zawilgoceniem do momentu, kiedy tynk będzie w stu procentach suchy. Jeżeli jest kładziony na ścianach wewnętrznych, to pomieszczenia należy gruntownie wietrzyć, dopóki nie zniknie charakterystyczny zapach. Wszystkie powstałe w trakcie pracy zabrudzenia muszą być usunięte przed zaschnięciem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *